O nás

Petra

Ředitelka
Paní ředitelka Petra má dlouholeté zkušenosti ve školství a prací s dětmi. Před studiem pořádala tábory pro děti. Po studium na vysoké škole se věnovala grafické práci, poté se však rozhodla, že své výtvarné nadání chce předávat dál a věnovat tak svůj čas budoucí generaci, tedy dětem. Stala se vedoucí výtvarného oddělení na základní škole dále vyučovala v mateřské a základní škole. Specializuje se na výtvarnou výchovu, malování, modelování, keramiku, přípravě dětí na talentové zkoušky výtvarného zaměření. Petra je také instruktorka jógy a učitelka výtvarného umění. Petra má dvě dospělé dcery a tedy i čas na koníčky. Zajímá ji hudba, tanec a divadlo, ráda cestuje a chodí v přírodě.

Andrea

Zástupce ředitelky
učitelka
Andrea se narodila v Praze, se při studiu gymnázia a vysoké školy věnovala externí výuce dětí. Je pedagog se zaměřením na hudební výchovu anglický jazyk a sport, po studiu vysoké školy se aktivně věnuje dětem na plný úvazek a zlepšování výuky v mateřských školách. Andrea považuje období předškolního věku, stejně jako Maria Montessori, za nejdůležitější období ve vývoji dítěte. Těší jí u dětí pozorovat vzrůstající koncentraci, samostatnost, laskavost a vzájemný respekt. Zajímá ji hudba, tanec a divadlo, hraje na kytaru, flétnu a piáno ze sportu nejraději běhá, jezdí na kole či in-line bruslích, případně chodí po lese nebo po horách, to je pro ni ideální rychlost na pozorování všech krás okolo.

Marina - Native Speaker - foxes

učitelka a rodilá mluvčí ve třídě "Lištičky" My name is Marina. I am from San Francisco, California! I moved from America to Prague to get my TEFL certification, work with kids and teach English. Back home, I studied Early Childhood education and have a B.A. in Liberal Studies with an emphasis in Elementary education. In high school and at university, I volunteered at a kindergarten and also at an after school program for young kids. I love to travel! I have traveled all over the United States and have been to Italy, England and Russia. I love it here in Prague and plan to live here for the foreseeable future! Working with children is a mission for me and every day I look forward to seeing what new things I can experience with them.

F91B8655-2B85-4A71-849C-5F3FDBFBF851

Amy - teacher - foxes

učitelka ve třídě "Lištiček" Paní učitelka Amy se narodila v USA v Miami, díky tomu ovládá perfektně anglický jazyk, od 4 let žije v České republice a ovládá tak perfektně i český jazyk. Amy vystudovala anglický a německý jazyk se zaměřením na vzdělávání na pedagogické fakultě UK a pedagogickém gymnázium v Nové Pace. K dětem má velmi vřelý vztah. Baví ji sledovat jejich růst a pokrok. Má poměrně neposednou duši/povahu a ráda neustále něco vyrábí a vymýšlí různé kreativní aktivity. Ve volném čase ráda pěstuje rostliny, zpívá, hraje na klavír nebo jezdí na koni. Miluje zvířata a jejich výcvik. Jsou pro ni spolu s přírodou nedílnou součástí života. Práci s dětmi považuje za smysluplnou a z každého, byť sebemenšího posunu dětí má upřímnou radost. Řídí se heslem "dělej vše, jak nejlépe dovedeš a dělej to proto, že tě to těší".

Yvette - teacher - kittens

učitelka ve třídě koťátek
Paní učitelka Yvette má specializaci na práci s dětmi se zvláštními potřebami. Má za sebou dlouholeté zkušenosti v oblasti předškolního vzdělávání a nyní se specializuje na vzdělávání dvouletých dětí. Paní učitelka je tvůrčí tip a s dětmi ráda cokoliv vytváří. Záleží ji na tom, aby se děti cítily v bezpečí, pohodě a jistotě. Vede děti k samostatnosti a sebeobsluze. Yvette má ráda výlety do přírody, turistiku, běžky a zdravý životní styl.

Anetka - teacher - owls

učitelka ve třídě "Sovičky" Práce s dětmi mě naplňovala již při studiu na pedagogické škole, díky které se teď mohu tomuto oboru věnovat profesionálně. Šestým rokem jezdím jako animátor a vedoucí na dětské tábory. Před nástupem do Little Fox jsem získávala zkušenosti jako asistent pedagoga na základní škole, dále jako lektor českého jazyka pro cizince a působila jsem jako učitelka ve státní mateřské škole. Anglický jazyk ovládám aktivně. Jsem kreativní člověk, ráda hraji na hudební nástroje a vymýšlím různé projekty. Od dětí se často inspiruji, věřím jim a myslím si, že jejich počáteční výchova a vzdělávání jsou klíčové pro jejich další rozvoj, proto jsem ráda, že právě "já" jim mohu být na blízku a oporou. Dětem poskytuji skupinovou a individuální logopedickou prevenci, vedu dechová cvičení, zdravotní cvičením s prvky jógy a míčkovou automasáž.

Anička

učitelka
Práci s dětmi se věnuji již několik let. Během studií jsem působila jako animátorka v Itálii, na dětských oslavách a táborech. Své zkušenosti jsem rozvíjela soukromých mateřských školách s dětmi ve věku 2-6 let. Před nástupem do Little fox jsem také pracovala ve středisku volného času a mimo kancelář pobývala s dětmi na odpoledních kroužcích jógy, keramiky a kreativních činností. Anglický jazyk ovládám slovem i písmem a to díky pobytu v Anglii. Ráda pozoruji dětský svět, jejich fantazii a kreativitu. Ve volném čase ráda sportuji na inline, kole, cvičím jógu a jezdím na koni. Věnuji se také tvořivým činnostem a výrobě z přírodních materiálů." Moc se těším na spolupráci s Vámi a hlavně vašimi dětmi.

Stefanie - teacher - kittens

Učitelka ve třídě "Koťátek"
Stefanie studovala na univerzitě Avondale College Early Childhood Education Centre, Auckland, Nový Zéland, kde získala perfektní znalost anglického jazyka, poté se vrátila do Prahy kde našla uplatnění v naší školce. Stefanie je milá, mladá pozitivní dívka, které si velice ceníme. Ráda jezdí na koni, má ráda čtení, malování, cestování, sportování a turistiku.

42CED08F-AFFD-442B-B780-39FAC203DB2E

Auma - natice speaker - owls

Native speaker - učitelka. Jsem aprobovaná učitelka předškolní výchovy a výuky anglického jazyka. Svou práci dělám s velkým nadšením pro vzdělávání a práci s dětmi. Svou kariéru jsem začala od roku 2009 v africké Keni, kde jsem žila a studovala předškolní pedagogiku. Své životní poslání práce s dětmi, která je pro mě nejen prací, ale i potěšením, jsem objevila během svých cest, které jsou mým koníčkem. Poznávala jsem z různých zemí, kultury, zvyky a životní styl, abych zjistila, že mají více podobností než rozdílů. Rodiče na celém světě chtějí pro své děti zdraví, radost a pohodu. Věřím, že děti dělají vše, co mohou, když se cítí v bezpečí, milovány a dobře stimulovány. Cítím, že mou učitelskou povinností je pomáhat dětem, aby dosáhly všech svých možností, potřeb a aby se cítily povzbuzovány k dosažení toho nejlepšího, co mohou.

Dominika - Logopedie

Mgr. Dominika Petreková absolvovala během studia logopedie četné stáže v oboru logopedie, foniatrie, psychologie a neurologie. V průběhu studia na VŠ pracovala jako učitelka v běžné MŠ. Poté byla zaměstnána v nestátním zdravotnickém zařízení jako logoped. V roce 2014 složila atestaci z Klinické logopedie. Pravidelně se účastní odborných seminářů a kurzů v rámci celoživotního vzdělávání. Od roku 2020 pracuje v soukromém sektoru.

Terezka

administrace

Anežka

asistent pedagoga

Petra

učitelka tance
Petra vystudovala taneční konzervatoř v Praze, kde po skončení studia byla členkou baletního souboru, Petra má dvě malé děti a hned po skončení mateřské nastoupila nejprve do DDM Praha 6 jako vedoucí centra pro předškolní děti a poté do základní umělecké školy, kde vyučovala hodiny tance. Je zároveň členkou a choreografem v Black Light Theatro v Praze na Příkopech.

Markéta

Markéta je studentka speciální pedagogické školy Univerzity Jana Ámose Komenského. V mateřské škole Little fox se věnuje vytvářením a vedením akcí spolu s příměstskými tábory.

Zavřít menu